Grudniowe „Wiadomości Akademickie”

Zapraszamy do lektury najnowszych, zimowych „Wiadomości Akademickich”, w których Czytelnicy znajdą m.in. interesujący wywiad z prof, dr hab. Janem Styczyńskim – laureatem tytułu „Osobowość Roku Kujaw i Pomorza 2020”, kierownikiem Zakładu Onkologii Klinicznej i Eksperymentalnej w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii, rozmowę z prof. dr hab. Grzegorzem Węgrzynem z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku na temat genisteiny, opowieść dr. hab. Wojciecha Szczęsnego, prof. UMK o „Dziwnych kuracjach, strasznych operacjach i lekarstwach, czyli ciemniejszej stronie medycyny, garść informacji z życia Uczelni (m.in. dyplomatorium absolwentów kierunku analityka medyczna oraz kosmetologia I i II stopnia), wspomnienia o prof. dr hab. Józefie Kędziorze oraz dr. Henryku Gajewskim, nestorze polskich urologów, jak również tekst z pogranicza historii wierzeń i medycyny („Wampir – krwiożerczy potwór i… chory człowiek?” lek. Jakuba Husejki) czy wykład z cyklu Medycznej Środy („Dieta restrykcyjna a starzenie – czy można powstrzymać to, co nieuchronne?” pióra dr. Marka Jurgowiaka i mgr Beaty Ignasiak).

Zapraszamy do lektury!