Researcher ID

Instrukcja rejestracji w bazie Web of Science indywidualnego numeru Researcher ID

 1. Wchodzimy na: www.researcherid.com

2. W menu po lewej wybieramy: „New to ResearcherID? Join Now It’s free”

3. W okienku, które się otworzy wpisujemy, zgodnie z żądaniem: Imię, nazwisko, adres mailowy i wybieramy sposób w jaki dowiedzieliśmy się o ResearcherID.

4. Na podany adres e-mail zostanie wysłana informacja. Uwaga: może zdarzyć się, że list ten zostanie zakwalifikowany przez nasz program pocztowy jako spam; należy sprawdzić folder „Spam”. W liście znajdziemy link aktywacyjny. Przechodzimy do podanej strony i wypełniamy formularz. Pola oznaczone gwiazdką nie mogą pozostać puste. Na koniec klikamy „Submit Registration”.

5. Otworzy się nowe okno. Aby dokończyć rejestrację należy zaakceptować licencję.

6. W nowym oknie pojawia się nasz numer ResearcherID. Następnie należy przejść do swojej strony, aby uzupełnić informacje o sobie i swoich publikacjach.

7. Na swoim koncie należy wyszukać publikacje i potwierdzić, że jesteśmy ich autorami klikając na przycisk: AddPublication. Nowe prace należy każdorazowo przypisać do naszego ID.

8. Standardowo nasze konto jest publicznie dostępne – inni mogą zobaczyć listę naszych publikacji, czyli zawartość „My publication”. Listy „Publication List 1” i „Publication List 2” są ustawione standardowo jako prywatne. Jeżeli chcemy to zmienić, należy kliknąć „Manage Profile” na górze po prawej, a dalej wybrać zakładkę „Publication Lists” i zmienić ustawienia. Każdą zmianę należy zatwierdzać przyciskiem na dole danej strony.