Miejsce odbioru książek: Bydgoszcz czy Toruń?

Z uwagi na implementację nowego systemu bibliotecznego Alma prosimy o zwracanie baczniejszej uwagi na „Miejsce odbioru” zamówionych książek.

Jeżeli dana książka jest jednocześnie dostępna do wypożyczenia w Bibliotece Głównej w Toruniu oraz Bibliotece Medycznej w Bydgoszczy, w chwili zamówienia, po prawej stronie ekranu, pojawia się możliwość wyboru: BYDGOSZCZ, Biblioteka Medyczna CM lub TORUŃ, Biblioteka Główna. Zamawiając książkę z Biblioteki Medycznej, należy wybrać odpowiednie „Miejsce odbioru”, tj. BYDGOSZCZ, Biblioteka Medyczna CM .

Jeśli dana książka jest dostępna wyłącznie w Bibliotece Głównej UMK w Toruniu, w chwili zamówienia nie pojawia się możliwość wyboru miejsca odbioru, jedynie po lewej stronie ekranu zostanie domyślnie wyświetlona nazwa „Biblioteka Główna”. Prosimy pamiętać, że Biblioteka Główna oznacza Bibliotekę Uniwersytecką w Toruniu, nie Bibliotekę Medyczną w Bydgoszczy i w ten sposób złożone zamówienie czytelnika trafi do kampusu toruńskiego.

W przypadku świadomego zamówienia książki w Bibliotece Głównej UMK w Toruniu, prosimy pamiętać, że czytelnik będzie musiał osobiście odebrać to zamówienie w Toruniu. Książki zamówione w Bibliotece Głównej UMK nie są przywożone do Bydgoszczy.