Grudniowy numer Wiadomości Akademickich

Zapraszamy do przejrzenia zimowego numeru pisma uczelnianego „Wiadomości Akademickich:, w którym znajdziecie Państwo m.in. niezwykle interesujący wywiad z prof. dr hab. Eugenią Gospodarek-Komkowską, kierownikiem Katedry Mikrobiologii CM UMK, relację z Dyplomatorium absolwentów kierunków analityka medyczna i kosmetologia, kilka artykułów z historii medycyny i farmacji, w tym wykłady z Sesji Lekarskiej na Kongresie Kopernikańskich poświęcone prof. Zygmuntowi Mackiewiczowi czy Tadeuszowi Reichsteinowi czy tekst poświęcony postaci wybitnego lekarza i filantropa Władysława Frankowskiego z Charkowa oraz mgr farm Henryce Pawłowskiej – propagatorce higieny w Łabiszynie i pałuckich wsiach, a także artykuł o historii konkursu fotograficznego „Niezwykły świat roślin leczniczych”. Nie zapomniano o tekstach poruszających kwestie studenckie, jak i o doniesieniach kronikarskie „Z życia Uczelni”.

Zapraszamy do lektury!

Okładki