Menu

Przed zalogowaniem

Menu - nie zalogowany

Przed zalogowaniem użytkownika menu wyszukiwarki pozwala na:

 • zmianę języka wyświetlania

 • dostęp do historii wyszukiwania

 • dostęp do zachowanych opisów i wyszukiwań

 • przejście z widoku bydgoskiego na toruński i odwrotnie (na nowej karcie)

Bez zalogowania ustawienie języka, historia wyszukiwania oraz zachowane opisy bibliograficzne (tytuły) lub kryteria wyszukiwania obowiązują tylko w ramach danej sesji przeglądarki. Po zamknięciu przeglądarki, lub na innej przeglądarce / urządzeniu zachowane elementy zostaną usunięte i zostanie przywrócony domyślny język: polski.

Po zalogowaniu

Menu - zalogowany

Po zalogowaniu w menu pojawiają się dodatkowe pozycje związane z Kontem czytelnika – w wyszukiwarce określanym jako „Karta biblioteczna” lub „Moja karta biblioteczna”. Oprócz linku do „Karty bibliotecznej” w interfejsie dla dużych ekranów (komputery / laptopy) dostępne są dodatkowe linki pozwalające na szybki dostęp od najważniejszych sekcji Konta czytelnika – wypożyczeń, zamówień, danych osobowych i ustawień.

Po zalogowaniu, ustawienia takie jak:

 • język wyświetlania (ustawiony w Koncie czytelnika)

 • historia wyszukiwania

 • zachowane opisy i wyszukiwania

nie są już chwilowe, ale zostaną przywrócone po ponownym zalogowaniu się użytkownika – w innej przeglądarce i/lub na innym urządzeniu. Jest to więc jeden z powodów, dla których warto logować się po rozpoczęciu pracy w wyszukiwarce, a nie dopiero przed zamawianiem.

Zmiana języka wyświetlania dokonuje się bez zmiany kontekstu – pozostaniemy w tych samych okienkach, sekcjach Konta czytelnika itp. Czasem jednak po zmianie języka nie wszystkie elementy ulegną zmianie – jeśli nie zależy nam na pozostaniu w tym samym kontekście, warto po zmianie języka odświeżyć ekran wyszukiwarki – klikając na pasku przeglądarki przycisk „Odśwież stronę” lub naciskając na klawiaturze F5 (lub kombinacja klawiszy Ctrl-R).