Wypożyczenia międzybiblioteczne

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna pośredniczy w sprowadzaniu materiałów bibliotecznych z innych bibliotek krajowych i zagranicznych w oryginale – książek, prac doktorskich, prac habilitacyjnych i prac magisterskich, w postaci kserokopii lub plików komputerowych – artykułów z czasopism i niewielkich fragmentów wydawnictw zwartych. W ramach Wypożyczalni Międzybibliotecznej sprowadzane są materiały, których brak w Bibliotece Medycznej, Bibliotekach sieci UMK oraz pozostałych bibliotekach na terenie Bydgoszczy.

Dokumenty oryginalne sprowadzane z innych bibliotek udostępniane są wyłącznie w Czytelni Ogólnej Biblioteki. Dokumenty w postaci plików komputerowych przesłane zostaną na konto pocztowe zamawiającego. Ewentualne koszty związane z uzyskaniem materiałów ponosi zamawiający. Ceny za usługi są uzależnione od bibliotek i serwisów dostarczających zamawiane materiały oraz od kosztów przesyłek pocztowych.

Na górnym pasku wyszukiwarki Primo VE dostępny jest link ZAMÓWIENIE WMB, który prowadzi do formularza zamówienia, dostępnego wyłącznie po zalogowaniu.

Formularz WMB
WMB - formularz

Po otrzymaniu i weryfikacji zamówienia pracownik biblioteki skontaktuje się z Państwem mailowo w celu doprecyzowania szczegółów zamówienia.